Mina olen mina

Mina olen mina. Ma ei ole minu suguvõsa, ma ei ole minu ema ega isa. Jah, muidugi ma armastan neid ja ma olen nendega sarnane, kuid enda sisemuses olen teistsugune - nagu kuskilt mujalt pärit. Paljud on. Ma ei ole see, mis mulle on öeldud. Ma ei ole korralik, aga ma ei ole ka laisk. Mina tean, kes ma olen. Ja kui ma isegi päris hästi veel ei tea, siis ainult mina saan endale öelda, kuidas asjad käivad. Mina olen see, mis minuga klikib. Selleni jõudmine võttis mul päris kaua aega ja tegelikult õpin siiamaani ning ilmselt kogu elu. Aga vähemalt oskan praegu seda teadvustada. Oskan teadvustada just seda, et kõik ümbritsev üritab mitte alati tahtlikult, aga siiski koguaeg meid ümber vormida ja arvama panna asju, mis võib-olla ei ole üldse sinu endaga kooskõlas. Sinu asi on välja filtreerida see, mis ei haaku. See tuleb ühisväljast. Ma hakkasin seda kõike uskuma ja jäin sellesse võrku ning tegin kõik selleks, et teiste meelejärele olla. Alguses. Kui ema ütles, et ma olen tubli, siis ma hakkasingi uskuma, et olen tubli ja tegin kõik selleks, et mind kiidetaks. Kiitust tahavad ju kõik kuulda. Kuulda seda, sest siis tunned, et oled armastatud. Olen alati tahtnud teistele meeldida.


Ka koolis tahtsin olla õpetaja lemmik ja tegin kõik selleks teadlikult ning alateadlikult. Manifesteerisin ennast nunnuks ja heaks, positiivseks ja tubliks õpilaseks. Seda ju peetakse õigeks ja selle kaudu tuli minu arvates armastus. Kui mind kiusama hakati, siis oli mul seda väga raske taluda. Kuidas saab keegi mu hinge maha teha? Mis minus on valesti? Midagi ei olnud, ma olin alati piisav. Minu sisemist sära taheti lihtsalt maha tõmmata. Ja ma isegi ei arva, et need inimesed teadvustasid seda. See oli minu õppetund. Ka teised klassikaaslased kaasati kiusamisse ja ma ei saanud aru, miks keegi tahab olla minu vastu. Vaja oli hakata ennast kehtestama ja lõpetada see, et käitun alati teiste tahtmist mööda. Ükskõik, kas nad minu vastu on või mitte.


Ma suutsin ennast kehtestada ja leidsin teise äärmuse, kuidas teistele meeldida. Ostsin endale kõige paremad riided. Hakkasin manifesteerima seda, et ma teistele meeldiks. Mäletan, et igapäev korrustasin endale: "Ma meeldin kõigile. Ma meeldin kõigile. Ma meeldin kõigile." või siis "Ma olen ilus. Ma olen ilus. Ma olen ilus." Ma tegin seda täiesti alateadlikult, ei teadnud midagi tol ajal (5.-6.klassis) külgetõmbeseadusest. Ometigi mingi aja pärast hakkasid asjad juhtuma ja ma muutusin üheks popimaks tüdrukuks klassis ning ka väljaspool kooli leidsin endale sõbrad, kes olid linna peal lahedad. Nüüd kuulusin ka mina nende sekka, sest tahtsin, et mind armastataks ja tahtsin kuuluda. Sain nendes erinevates poppides kampades ennast välja elada ja tähelepanu, mida soovisin... Nüüd, tagajärgi mõeldes ei olnud ma enda parim versioon. Lasin ennast nii palju mõjutada. Lasin teistel öelda, kuidas on õige elada minu elu. Seda muidugi kaudselt, läksin trendidega kaasa ja arvasin, et nii on õige. Hiljem tahtsin perele tõestada, et saan ise suurepäraselt hakkama ja jõuan kaugele. Jah, olen seda plaani osaliselt juba täitnud, kuid kas see olen mina? Mina ei ole tegelikult mu välimus, mu haridus, mu sõbrad, mu elukoht, mu asjad kõige vähem. Viimasel ajal olen hakanud sellest rohkem aru saama.


See, mis loeb on sees. See võib kõlada imalalt, kuid kui sa vaatad inimese sisse. Päriselt! Kui sa tunnetad inimese energiat ja vaatad ta silmadesse, siis püüavad sinu antennid kohe selle sageduse kinni ja mõistad, mis on inimese sees. See on inimese energia. Mina olen see, mis on minu silmades, mis on minu olemuses. Ja sina samuti. Lõpuks julgen avada oma kogemusi ja enda päris olemust sellel ajahetkel jagada. Mõnikord muutun ma tagasihoidlikuks, sest tunnetan seda, mida inimesed mu ümber mõtlevad ja mis reaktsioonid neil minu suhtes on. Tihti tunnetan inimestega rääkides ka seda, et minust ei saada aru. Ma olen teistsugune. See hoiab mind tagasi ennast avamast, sest ma ei taha isegi anda võimalust selleks, et keegi hakkaks minust midagi (halvasti) arvama. Pigem üldse siis ei tee seda. Ei anna võimalustki. Aga nii ei saa ju elada... või saab, aga lõpuks oled õnnetu ja ei tea ise ka, kes sa oled, sest oled muutunud teiste poolt loodud kujutiseks. Sellepärast tulen selles kirjutises välja mina ise olemisega ja avan seda, et tihti me laseme end teistest mõjutada. Julge sellest välja astuda, kasvõi tibatillukese sammu tehes. Tead, palju kergem hakkab. Siit saad edasi minna. Teekond jätkub. Tunnen, kuidas minu sisemine mina on hetkel šokis, et ma seda siia kirjutan. Samas tunnen elevust. Ma tean, et mul on nii palju veel enda kohta avastada ja kindlasti ei tea ma veel paljusid asju. Sellegipoolest on vähemalt esimene samm tehtud...

Julge ka sina olla Sina ise! Kuula oma sisetunnet, kuula oma sisehäält. See räägib sinuga. See annab sulle nõu ja annab sulle soovitusi. Kuula ja käitu sellele vastavalt. Mul on nii palju juhtunud seda, et ma pole oma sisehäält kuulanud. Näiteks on plaanis minna õhtul välja, aga intuitsioon ütleb, et see õhtu ei anna sulle mitte midagi ja tekib blokk. Olen ikkagi läinud, sest oli ju kokku lepitud. Pärast mõtlen, et oeh oleks võinud siis kuulata ennast. Meil on piiratud aega ja tuleb seda kasutada enda kasuks! Eks elu õpetab. Intuitsioon teab alati, mis on tulemas ja kuidas see sulle mõjub. Mina olen mina tähendab seda, et ma elan endaga kooskõlas ja aina rohkem. Kuulan ennast ja käitun aina rohkem sellele vastavalt. Pealegi on kõik muutumises ja samuti mina ning sina. Luba endal muutuda nagu maailm muutub.. Kinni hoida ei ole mõtet. Seda pean ka endale meelde tuletama, heh. Mina olen õppimises ja sina oled õppimises. See on okei, nii leiadki enda. Ole alati enda moodi, sest selles on suur väärtus! Ei ole vaja otsida ennast teiste kaudu, vaid soovitan minna süvitsi endasse. Tihti on see kõige keerulisem ja vahel ka väga valus. Analüüsi, mis on sinu elus sinule vastav ja mis sinna ei kuulu. Jäta maha need aspektid, mis ei panusta sulle. Mida kiiremini aga sa all ära käid, seda rohkem sa saad nautida ennast omas puhtas algolemuses. Samm sammu haaval oma hinge poole.


Spirituaalne Elustilist