top of page

Kuidas leida enda spirituaalne tee?


Olen ammu juba soovinud rääkida teemal, kuidas leida just enda hingele vastav originaalne spirituaalne tee. Jagan oma mõttid, mida olen aastate jooksul täheldanud ja kõrvalt ka näinud. Nagu olen oma klientidele jaganud, siis alustasin ise väga laialt. Käisin väga palju enesearengu koolitustel, lugesin igasuguseid raamatuid, mediteerisin, küsisin kõikvõimalikelt teadjatelt vastuseid... Ühesõnaga kogusin ja kogusin lõpmatult hulgal enda sisse infot. Kuigi seda kogemust oli vaja, siis lõpuks juhtus see, et ma ei saanud ise ka enam aru, kes ma olen ja kuhu suunas peaksin liikuma. Tekkis informatsiooni üleküllus ja segu erinevatest arvamustest, mis jätsid kõrvale minu enda sisetunde.


Milles oli probleem? Selles, et ma kuulasin pidevalt ainult teisi ja ei näinud seda, mida elu ise tahtis mulle näidata. Ma arvasin, et kellegil teisel on parem ülevaade minust kui minul endal. Jah, ka praegu on mul enda usaldusisikud, kes annavad mulle nõu. Paar võimsat tegijat ja lähedased, kes teavad mind aastaid ning oskavad toetada. Mis on kõige tähtsam, mina usaldan neid. Eriti siis on see vajalik, kui endal on emotsioonid ees ja raske olukordi suuremalt näha. Vaimsetel nõustajatel on samuti enda arenguprotsessid ja kuigi suudetakse teisi toetada, siis samamoodi on hea toetust vahel väljaspoolt saada. Tähtis on tasakaal.


Olen tajunud juba pikka aega, et vaimse info üleküllus on väga aktuaalne teema. Sotsiaalmeedias on väga palju erinevaid tegijad, gruppe, lähenemisi ja teenuseid. Kuidas selles maailmas orienteeruda? Kuidas leida enda vaimne tee ja just see õige lähenemine?


1. Mõtle, miks sa seda teed ja mida sa ootad

Mis ajendas sind vaimsele teele minema? Kas sa tunned põnevust seda teha või on see sisemine kutse? Eesmärkidel on suur vahe. Kui keegi teine sind sellesse tõmbas, siis ei pruugi sinu aeg veel õige. Kõikide kogemused on erinevad ja loomulikult on tore oma kogemusi jagada. Samas ei pruugi teine inimene selleks valmis olla. Või vajad mingi probleemi lahendamist? Ka siis ei pruugi sa olla vaimseks ärkamiseks olla valmis, vaid võib piisata ka oma vastuse leidmisest. Kas sa tahad ennast leida ja maailma mõista? Kas tunned, et elus on midagi enamat, kui lihtsalt silmaga nähtav? Kas oled kogenud müstilisi sündmusi või tajud ise inimesi? Need on juba märgid, mis näitavad, et sa teed seda enda ja maailma mõistmise nimel. Samuti näitavad need seda, et oled jätkusuutlik selles teemas ja ei kao esimese õhina kadudes. Nagu ma olen rääkinud, siis minul algas kõik sellest, kui hakkasin oma surnud vanaema unes nägema. See oli märk, et ma pean selle ära lahendama. Sellest kasvas huvi ja sain alles hiljem teadlikuse, et mul on võimalus ja soodumus vaimsete teemadega tegeleda. Seda ust ei avanud Universum kohe, vaid ajapikku.


2. Vali infot, mida loed, kuulad või vaatad

See on äärmiselt oluline. Rääkides infoüleküllusest tuleb valida just need teemad ja need tegijad, mis sind ennast kõnetavad. Võid panna kirja avastusi, mis tekitavad sinus soojust ja jäta kõrvale muu, isegi kui keegi oluline inimene sellest räägib. Taju oma sisetundega, mis tundeid info sinus tekitab. Kui tekib kahtlus, väsimus või isegi ärritumine, siis eemaldu sellest. Kui info ei resoneeru, siis lase sellel minema lennata. Tegele sellega, mis sinu arengut toetab ja mis tekitab sinus elevust. Vähenda infot, mida loed või vaatad. Vähenda gruppe ja kasutajaid, keda jälgid. Vali need, kelle juurde lähed ikka ja jälle tagasi nii, et süda läheb soojaks ning tunned julgustust. Vali toetav info, mitte hirm ja segadusetunne.


3. Võta üks arenguetapp ja teema korraga

Kõike korraga lahendada ei saa. Pigem vali üks teema, mis on sul päevakorras ja mine süvitsi. Lahenda see asi ära enne, kui lähed järgmise juurde. Vaata, mis hetkel sinu ellus toimub ja mis muret valmistab. Hakka uurima selle kohta ja otsima sellele vastused. Mida sina ise tunned? Kuidas võiks asja lahendada? Kujuta ette, et paned end toolile istuma ja räägi endaga nagu oma parima sõbraga. Mis nõu sa talle annaksid? Võid selle jaoks öelda enda kehale, et "sulgen enda mõtted, emotsioonid, tavateadvuse ja alateadvuse". Nüüd on saad puhad mõtted, ilma mõjutusteta. Kui ise ei suuda lahendada teemat ja oled valmis saama väljaspoolt nõu, siis otsi inimene, kes võib sind toetada. Küsi oma sõpradelt või tuttavatelt, kes on käinud kellegi juures. Uuri kindlasti, mis olid nõustamise tulemused ja mis tundega inimene lahkus seansilt. Küsi endalt, kas see inimene sobib sulle? Kui esimene tunne on rahu, siis intuitsioon näitab rohelist tuld. Enne seansile tulekut tekkiv ärevus on aga igati normaalne.


4. Tuleta uuesti meelde, kes sa päriselt oled

Enesearengu üks olulisemaid punkte on iseenda juhtima õppimine ja väe kasvatamine. Kuidas aga leida oma väge? Tuleta endale meelde, kes sa olid siis kui olid laps. Mis sulle meeldis teha? Milline oli sinu olemus? Mida oluliseks pidasid? Räägin sulle saladuse - sa peaksid olema see, kes sa olid lapsena. Sinu anded ja oskused peituvad sinu lapsepõlves. Sinu puhas olemus peitub selles, kes sa olid lapsena. Näiteks mulle meeldis väiksena esineda, kaarte mängida ja laduda, ehteid teha, palju rääkida, süüa valmistada, ringi seigelda... olin väga rõõmus laps, kuid kasvasin suureks ja rõõm kadus. Nüüd teed tööd selle nimel, et lasta enda sisemisel lapsel uuesti esile tulla. Ja ma tahan tegeleda täpselt nende asjadega, mis mulle ka lapsepõlves meeldisid. Muidugi natuke teisel kujul ja arenenumal viisil, kuid tõetera peitub selles siiski. Lapsena oleme me puhtad, me ei ole võtnud endasse hinnanguid ja piiranguid, oleme lihtsalt need, kes oleme. Kui sa ei mäleta, milline olid, siis küsi oma vanematelt ja sugulastelt. Uuri ja vaata, kuidas saad oma lapsepõlve olemust nüüd rakendada. Seal peitud meie algolemus, meie anded ja võimekused, mida saad nüüd rakendada ning järgmisele tasemele viia.Oma puhta vaimse tee leiad sa siis, kui hakkad ennast avastama ja juhtima. Väline info saab vaid toetada ja suunata, aga sinu käes on jõud teha muutusi.


Säravat kulgemist

Kristiina ✨


221 views
bottom of page