7 märki, et oled kõrgenenud tundlikusega inimene

Tundlikus või erksus on nö iseloomu osa, mida tänapäeva ühiskonnas surutakse tihti maha. Me peame olema justkui tugevad, ratsionaalsed, teaduspõhised jne, et meid tõsiselt võetaks. Tuginedes ainult silmaga nähtavale, blokeeritakse endas suurel määral sisemine tarkus ja tunnetus. Spirituaalse "ärkamisajaga" on paljude tundlikus hakanud intensiivistuma ning tunnen, et pean seda teemat puudutama ja ütlema, et see on täiesti okei, kui sa oled selline nagu sa oled. Oled sa tundlik või empaat või mõlemat korraga, see on suur vägi, mida peab vaid endas tundma õppima ja oskama positiivseks keerata. Tundlikust võib pidada tugevat ärksameelsust kõigest, mis ümber ja su enda sees toimub. Kuidas tunda ära, kas sa oled tundlikum kui mõni teine? Siin on minu tõlgendus tundlikusest kogemuste ja tähelepanekute kaudu, mida näen endas.
Kas tunned ka ennast ära?


1. Kui sa oled tundlik või ka empaat, siis sa mõistad ja mitte ainult, vaid ka tunned teiste inimeste tundeid. Sa tunnetad enda kaudu, mis inimesi vaevab ja mis rõõmu teeb, mis koormat nad endas kannavad ja mis emotsioonid neid valdavad. Sa ei pruugi tahta alati teisi aidata, sest see on suur koormus, aga sa mõistad neid ja lahustad alateadlikult inimese muresid nendega rääkides, kuulates või lihtsalt koos olles. Pärast sõbraga kohtumist võib ta sulle öelda, et "Oi, mul hakkas nii palju parem. Näen jälle asju positiivsemalt." See on ilmselge märk, et filtreerid enda kaudu teiste emotsioone ja tervendad teisi.


2. Tunned end tihti ülekoormatuna välisest stimulatsioonist. Võid hommikul ärgata hea tujuga ja rõõmsalt tööle minna ning päeva jooksul su emotsioonid/tujud vahelduvad (käivad üles-alla) ja õhtul võid tunda ennast näiteks rampväsinuna, kuigi suurt põhjust nagu ei olegi. See on märk, et oled täis välist energiat ja see koormab. Sa analüüsid ja elad läbi kõike ümbritsevalt sügavalt. Su mõistus ja tunnetus töötab koos ning võib-olla ei saa kohe arugi, et tegelikult koormus ei tule sinust endast, vaid väljaspoolt. Ka paljud teiste mõtted mõjutavad sind ja võid hakata ka ise imelikke asju mõtlema, mis tegelikult sulle ei kuulu.


3. Tunned kiiresti ära, kas mõni inimene sobib sulle või mitte. Sa tunnetad inimese energiat, mitte ei kuula tema sõnu. Inimene võib rääkida väga ilusat juttu, aga kui miski ei klapi, siis ka tunnetad seda ja ilmselt hoiad sellistest eemale. Sa ei taha ennast kahjustada ja tunnedki, et kõigiga sa ei sobi. Olen saanud palju õppetunde sellel teemal. Olen usaldanud inimesi ainult oma mõistust kasutades, mitte tunnetades. Seejärel vastu näppe saanud, kuigi tean, et sisetunne rääkis midagi muud. Näiteks olen tunnetanud, et inimene varjab midagi või valetab, aga ikkagi jutt on hea ja otsustan uskuda. Pärast tuleb välja, et asjalood on hoopis teised ja selle tõttu õppinud enda tunnetust rohkem usaldama.


4. Väga positiivsed ja sinu sagedusele vastavad või kõrgemal sagedusel olevad inimesed suudavad sind kiiresti postiivsusesse kaasa tõmmata. Nagu negatiivsete energiate puhul, siis ka positiivsetest energiatest oled kergelt mõjutatav. Saad positiivsetelt inimestelt inspiratsiooni ja tahet tegutseda ja võid järsku tunda, et kõik on võimalik. Sest ka inimene su kõrval arvab, et piiranguid ei ole. Avatud ja puhas energia tõstab sind kõrgele. Näiteks mõjutab inimest tugevalt armastuseenergia, mis pidevalt tõstab ka minu sagedust ja probleemid tunduvad kohe väiksemad. Puhas tingimusteta armastuseenergia annab turvatunde, rõõmu ja motivatsiooni elu elada vabalt ning vähendab soovi kõike kontrollida. Kindlasti aitab armastuseenergia hirme ja ärevust maandada ning tervendada keha.


5. Sul on loomadega hea side. Sul ei pruugi olla loomi, aga ka näiteks kassi- ja koeravideote vaatamine suudab kohe tõsta su sagedust. Loomadel on olemuselt tervendav energia ning sa võid alateadlikult nende poole tõmmata, et ennast tervendada. Ilmselt soovid ka looduses käia, sest see maandab ja rahustab sind.


6. Sul on raske toime tulla tülidega, kuid oled mõjutatav klatšimisele. Tülid on sinu jaoks rasked ja emotsionaalselt väga-väga kurnavad. Sa pigem väldid neid ja soovid hoida kõigiga häid suhteid. Sellegipoolest olen tundlikuna tundnud, et mingite inimesega koos olles olen ennast nagu ära kaotanud ja täiesti läinud mingisse probleemi sisse. Seejärel lahanud seda probleemi ja veel väga emotsionaalseks läinud. Pärast olen tabanud ennast mõtlemast, et kas seda nüüd oli vaja? Mis see mulle annab? Mitte midagi, aga kuidagi läksid sinna probleemi energia sisse ja see võtab võimust. Pärast sellist jutuajamist on sul ebameeldiv olla ja mõtled, et see pole ju mina.


7. Sa oled tundlik toidule ja helidele. Tundlikuna on paljud asjad sinu jaoks võimendunud ja avaldavad kohest mõju. Sa tunned, kuidas toit sulle mõjub ennem kui sööma hakkad. Tunned, kas toit tõstab sinu energeetikat või pigem raskendab su olemist. Näiteks olen viimasel ajal eriti hakanud tundma, kuidas mitte ainult liha, vaid ka paljud taimsed toidud ei tule mulle kasuks. Toitumine on väga individuaalne ja meie kehad on erinevad. Igaüks peab seda ise tunnetama, mis on talle hea. Samuti on helide tundmisega, sest muusikal ja müral on oma vibratsioonid. Nii võib sind mõni laul masendusse või ärevusse viia, teine aga rõõmu või rahu tekitada.


Need on minu tähelepanekud tundlikuks olemisel. Kui tundsid ennast ära, siis ära pea tundlikuks olemist halvaks ega valeks. Vastupidi, tundlikuse kaudu tulevad sinu teadmised ja tundlikus teeb sind eriliseks. Tundlikud inimesed saavad palju inimkonna jaoks ära teha, kui nad võtavad ennast omaks!

Mul on olnud omad väljakutsed endas tundlikuse aksepteerimisega ning vaikselt tunnen, et hakkan leppima ning väärtustama ennast. Järgmises postituses jagangi täpsemalt, kuidas tundlikust enda kasuks rakendada. Kuidas võtta tundlikuks olemisest maksimumi? Kuidas ennast blokeerida ülekoormamise eest? Kuidas aksepteerida seda, et oledki omamoodi ja tulla peidust välja ning usaldada elu?


Kui sooviksid veel midagi teada sellel teemal, siis kirjuta mulle FBsse või Instagrami.


Avasta endas tundlikus!


Spirituaalne Elustilist