top of page

5 viisi, kuidas enda energiaid hoida ja kaitsta

Viimasel ajal on mulle palju kirjutatud ja küsitud, kuidas saaks inimene ise enda energiaid rohkem kaitsta ja hoida. Tunnetatakse informatsiooni üleküllust, teiste inimeste emotsioone, segadust kollektiivsel tasandil ja palju muud, mis viib enda südamerahust eemale. Sellepärast mõtlesingi teiega nüüd jagada, milliseid meetodeid olen kasutanud ja kasutan siiani enda energiate hoidmiseks ning tasakaalustamiseks. Enda olemuse hoidmine on kindlasti vajalik, eriti nüüd, kus oleme astunud uude ajajärku. Uus ajajärk toob tundlikuse võimendumist. Tundlikeks muutuvad ka inimesed, kes varem on olnud vanad rahud ise. Energiad on intensiivsed, samal ajal maailm ja meie ise muutume võttes vastu lihtsamini signaale erinevatest tasanditest.


Esimene tasand on kollektiivne infoväli, meie aurat mõjutab. Kollektiivsus tähendab infot meie ühiskonnast, uudistest, riikide ja maailma tasandil muutustest. Meid lausa kallatakse üle igapäevaselt informatsiooniga ja ennast on ausalt öeldes väga kerge sinna ära kaotada kui piire ei pane. Teine tasand energiat tuleb inimestest meie ümber - möödujad tänaval või poes, töökaaslased, isegi sõbrad ja perekond võib mõjutada meid oma energiatega. Kui kellegil on tugev emotsioon ja sina oled nagu käsn, kes kõike vastu võtab, siis varsti hakkad ka sina seda emotsiooni tundma. Võib-olla mitte kohe, aga järgmisel päeval võid ennast kehvasti tunda ja ei saa aru, kust kohast see see tuli. Kolmas tasand energiad tuleb nähtamatust maailmast. Isegi kui me ei näe nähtamatut maailma, siis see ei tähenda, et seda olemas ei ole. Selles maailmas käivad omad mängud ja aegajalt on vajalik mõelda, kellelt või millelt sa toetust palud ja mis energiatega suhtled, eriti kui tegeled vaimsusega. Seega need on põhilised tasandid, millega igapäevaselt kokku puutume ja mis mõjutavad meid nii või teisiti. Kui teadlikud ja vastuvõtlikud me oleme nende suhtes, on juba meie enda määrata.


Järgnevalt toon teile välja mõned punktid, kuidas saada aru, et vajad energeetiliselt tugevamat hoitust ja kaitset:


Sa oled liiga emotsionaalne ja ilma põhjuseta.

Liigne emotsionaalsus on ilmselge märk sellest, et miski sind mõjutab. Emotsioonid on muidu normaalsed nähtused ja aitavad meid suunata ning aru saada, kas meile miski meeldib või mitte. Emotsioonideta ei oleks me inimesed, kuid kui tunned ennast tavapärasest emotsionaalsemana ja seda ilma reaalse põhjuseta, võiks natuke sinna taha vaadata. Isegi kui oled lapseootel, siis emotsionaalsus tuleb sellest, et sind mõjutavad beebi tunded, mida on siis kehas topelt. Tuleks tähele panna, mitu korda päevas sinu emotsioonid vahetuvad. Kui sinu emotsioonid on nagu ameerika mäed ehk nutad, naerad, tunned hirmu, siis elevust ja kõike seda ühes päevas, siis ilmselt lisaks iseenda arenguprotsessile võtad vastu energiat ka kuskilt mujalt.


Sa ei tea, kes sa enam oled, mida sa tahad, kuhu pürgid ehk oled kaotanud usalduse enda vastu.

See on jällegi üks selline punane märgikene, mis annab teada, et oled ilmselt üle koormatud kõigest muust kui iseenda olemusest ja enda südamehäält ei ole võimalik kuulda. Küll aga on mõnes eluperioodis on isegi vajalik, et muutuksid ja hakkaksid otsima uusi väljundeid enda ellu. Mingil perioodil on vajalik koguda teiste inimeste kogemusi, infot ja teisi vaated. Kui aga langed sinna lõksu, et ise ei otsusta enam ega vastusta enda elu eest, siis oleks vaja tõmmata piire. Sellest august välja saamine võib võtta aega ning see on järjepidev protsess. Peab ennast suunama ja minema läbi teadmatuse, kuid sellega hakkama saades taastub usaldus enda ja elu vastu. Kui sa tunned ennast selles punktis ära, siis ilmselt mõjutab sind siin kas lähedaste, kellegi targema arvamus või ühiskonna ootused, millele sinu hing ei soovi ega ei saa ka vastata, kuna sul on vaja leida oma tee.


Sinu keha reageerib tugevalt - tekib värin, ebamugavus, raskemal juhul ärevus- või isegi paanikahood.

Rääkides oma kogemusest, annab minu keha mulle väga selgelt märku kui olen läinud iseendaga vastuollu. Iseendaga vastuolus olles, enda alateadvusele pingeid peale pannes tekitab see sisekosmoses segadust ja järgnevad ebameeldivad tunded kehas. Samuti kui teiste energiad on sind tugevalt mõjutanud ja oled need signaalid enda kehasse vastu võtnud, siis keha peegeldab kohe vastu nii, et hakkad tundma ebamugavust ja isegi vastikuid tundeid. Näiteks kui töötad ettevõttes, kus sisemiselt energeetika kõigub ja sa ei ole endale piire seadnud, siis õhtul võid koju minna täiesti tühjana ning jõuetuna, kuigi sa ei peaks nii ennast tundma.Kindlasti on veel erinevaid märke kuidas saada aru, et võtad võõrast energiat liigselt enda sisse. Tuleb tunnetada ennast ja võrrelda sellega, milline oled siis, kuid tunned ennast hästi ja rõõmsalt. Kõik kõrvalekalded on üldjuhul märgid, millele tuleks tähelepanu pöörata. Muidugi võib tegemist olla ülalolevate punktide näol ka inimese enda teemadega, kuid välistades teiste energiad on lihtsam ka iseennast hakata mõistma. Seega järgnevalt olengi pannud kirja teile punktid, kuidas puhastada ennast võõrast energiast, panna oma tunnetused kinni ja ennast igapäevaelus hoida, et meel oleks selge ning sina oleksid ikka sina ise:


  • KODU KORDA - ENERGEETILISELT!

Kodu on meie peegel, koht kus ennast laadida ja kus saad olla sina ise. Küll aga salvestab kodu kõiki mõtteid, tundeid, väljaütlemisi. Kui kodus käivad külalised, siis nad jätavad sinna mõtete, murede ja rõõmudega oma jälje. Samamoodi kui vaatad telekat või kuulad muusikat, siis selle info energeetilised sagedused jätavad koduenergiasse oma vibratsiooni. Kui elad kortermajas, siis kunagi ei tea, mis toimub sinu naabritel, seega ega seinad energiaid tagasi ei hoia, teiste teemad võivad kanduda ka sinu elamispinnale ja mõjutada sinu elu. Kõike seda arvesse võttes on vajalik aeg-ajalt kodu energeetiliselt puhastada kogunenud infost. Siin kasuta enda tunnetust, millal sa puhastust teed. Mina ei vaata kuufaaside järgi, vaid lihtsalt tunnetan, millal koduenergia muutub raskemaks ja vajab neutraliseerimist. Energeetiliseks puhastuseks võid kasutada näiteks salvei ja palo santo põletamist, samuti võid käia kodus ringi küünlaga või hoopis panna iga toa nurkadesse meresoola ja 24h pärast visata sool vetsupotti. Tunneta, mis meetod sind kõnetab. Kõige tähtsam on selle rituaali käigus taotleda, et sinu kodu puhastub kõikidest energiatest, mis ei kuulu sulle, sinu pereliikmetele ega kodu olemusele. Võid kutsuda appi oma algolemuse sõltumatud ja mõjustevabad teejuhid, inglid või muud kõnetavad vaimsed olendid sind toetama. Pärast puhastust on hea jätta küünal põlema ja taotleda siis jällegi, millega sa tahad oma kodu täita ehk mis energiatega laadida. Võid paluda, et sinu kodu täituks puhta sõltumatu ja mõjutustevaba valguse, armastuse, rõõmu, kerguse, tasakaalu, harmoonia või millega iganes sinu süda soovib.


  • ENERGEETILINE KAITSEKILP/HOITUS

Tundlikuse kasvamisega on muutunud energeetilise kaitse kasutamine minu peaaegu igapäevaseks elu osaks. Ma ütleks isegi, et võib-olla kaitse ei ole parim sõna, vaid see on viis, kuidas enda energiaid hoida. Kasutan seda vastavalt vajadusele kui tunnen, et olen energiate keskel, mis mind ei toeta või kui ei soovi võtta endasse teiste inimeste energiaid, vaid ainult informatsiooni. Selle kasutamiseks võid sulgeda oma silmad ja kujutada ette, et sinu ümber tuleb kaitse või siis energeetiline kest. Ma siinkohal ei ütle, et milline see kaitse on, igaühel on see omamoodi. Mulle meeldib küsida, mis värv mind täna toetaks? Sobiv energia võib tulla seega värvina, mullina, toruna, kuubikuna või jällegi sul hoopis teistmoodi. Olen näinud, et energia võib tulla ka looma visuaalina või lihtsalt sädelusena. Tuleb aga teadvustada, et see energia muutub aja jooksul ja kui ükskord näed või tajud ühe, siis teinekord võib olla energia hoopis teistsugune. Seda sellepärast, et vastavalt Universumi muutustele on vaja ka erinevat moodi seda kuvada, et see ikkagi töötaks. Energia sättimise enda ümber võib muuta hommikurituaaliks ja võid taotleda siin jälle lisamõtted, mida sa soovid sellelt energialt. Näiteks, palun minu ümber sõltumatut ja mõjutustevaba energiat, mis ei lase mul tunda teiste inimeste tundeid, pakub mulle rahulolu ja maandatust. Kui sul on tulemas näiteks tähtis päev, kus pead esinema ja tunned ärevust, siis toetav energia aitab ka siis. Tegelikult on see väga universaalne, kuid nõuab seda, et sa usaldaksid tunnetust, milline on sinu kaitse.


  • EEMALDU INIMESTEST, KOHTADEST, OLUKORDADES, MIS SINUGA EI RESONEERU

Ma olen enam kui kindel, et sa tead väga hästi, mis sulle sobib ja mis mitte. Mõnikord lihtsalt oleme nii mõjutatud välisest, sellest mida meie kaaslased või sõbrad arvavad ning mis ootusi meile pannakse või mis seame endale ise. Kui sa aga võtad kõik need kihid ära, siis sa tead. Sa tead alati, mis on sulle õige. Seega, kui oled hetkel selles segadust täis kohas või kui kunagi peaksid sattuma, siis üks samm selguse poole on eemaldumine. Eemaldu mõneks ajaks inimestest, eemaldu olukordadest kuhu sa oled ennast pannud, eemaldu kohtadest, kus sa ei taha käia. Võta aega iseendale, et sa hakkaksid kuulma uuesti enda häält. Sellega läheb aega, tean omast käest. See on protsess. Lase vabaks kõik, mis su elus on ja ole veidike ise. Tee oma elus inventuur, kellega sa suhtled. Eemaldu suhetest, mille kohta südames tead, et need ei vii kuskile. Eemaldu vaikselt olukordadest, mis sind enam ei köida. Võib-olla kunagi olidki teistsugune, aga me muutume ja areneme. Õpi ütlema EI, sest see on oluline sinu sisemise heaolu pärast. Ära anna lubadusi, mis lähevad sinu sisehäälega vastuollu. Nii liigud autentsema iseenda poole, saad selgemaks kuhu poole liigud ja väline müra kaob.


  • LOODUS KUTSUB + LEIA OMA ENDA PUU!

Lülita välja telefon, pane telekas kinni ja mine loodusesse! Loodus on siiamaani parim koht minu arvates, kus ennast maandada. Eriti kui on olnud raske päev, palju mõtteid ja tahaks selgust, siis loodus on see koht, mis teeb head. Kasvõi väike jalutuskäik on juba vibratsiooni tõstev. Kui jalutama minnes tuleb hästi palju mõtteid üles, siis lase neil pinnale tulla. Sa filtreerid kõike läbi. Soovitan tundlikel käia jalutamas peale igat tööpäeva, pärast raskemaid vestlusi, segadusi täis mõtteid ja kui on vaja teha otsusi. Samuti soovitan leida oma puu, mis sind puhastaks, laeks ja maandaks. Mine teda otsima ja see õige jääb sulle silma. Nagu valiks poes kristalle või kaardiladumisel seda õiget gruppi. Üks lihtsalt tõmbab. Alati küsi enne puult luba temale läheneda. Kui tekib kergus, siis on luba antud. Kallista siis seda puud, nii, et su süda on puu vastas. Palu, et ta eemaldaks sinust kõik, mis ei kuulu sulle. Lase eemaldada ärevus, hirmud, ebakindlus... mida vaid soovid. Siis tunned, kuidas hakkab protsess tööle. Lase olla, alistu ja lase teha puul omad sammud. Kui tunned, et puu on teinud energeetilise puhastuse sinuga, siis palu laadida sind sinu algolemuse energiaga. Võid tunda suurt energiavoolu liikumas sinu poole. Võid aidata kaasa kujutledes valgust sisenemas sinu kehasse ja see täidab kogu sinu keha ning auravälja. Viimasena võid paluda maandatust, et tunneksid ennast elus turvaliselt, hoitud ja kindlalt. Võid kujutada ette, kuidas sinu jalgadest kasvavad välja juured, mis põimuvad puu juurtega. Vaata kuidas sul puuga suhtlemine läheb, ta võib sulle ise öelda midagi põnevat ja täna kindlasti teda kui oled lõpetanud!


  • VESI JA SOOL!

Viimaseks toon välja imelise vee ja soola mõju sinu energeetikale. Mina kasutan vett samamoodi oma energiakeha puhastamiseks kui päev on toonud palju emotsioone, imelikud tunded on sees või kui nagu mingi koorem oleks õlgadel. Veel on imeline mõju puhastada väga kiirelt ja tõhusalt. Vett võid kasutad igatpidi, kas siis dušiall või vannis käies, juues, merevees ennast loputades... jällegi valik on sinu. Samamoodi on taotlused siin sinu enda teha, võid taotleda veelt energeetilist puhastust ja laadimist. Kui on tugevamat puhastust vaja, siis soovitan ennast kokku määrida meresoolaga ja raskusetunne kaob. Olen ka ise taibanud, et mulle meeldib just hommikuti duši all käia, sest siis puhastan ära kõik, mis öösel toimus, kus käisin toimetamas või kedagi aitamas. Kui sul on intensiivsed unenäod ja ärkad väsinuna, siis anna oma hommikuduši veele taotlus eemaldata kõik energianiidid, mis öösel kaasa said ja saad minna päevale vastu kergemalt. Need, kellele meeldib õhtul duši all käia, puhastavad end alateadlikult päeva energiatest ning see käivitab puhkerežiimi.


Selliseid said minu mõtted teile! Päris palju asju sai siia kokku ja igaühele midagi, mis võiks sobida. Võta siit nagu igast infost see, mis sinuga resoneerib. Kui hakkad neid asju proovima, siis tunneta ikka enda kaudu ja kui soovid, siis lisa oma lähenemist. Ei ole õiget ega valet, sa ei saa midagi valesti teha, vaid see on puhtalt enda tunde küsimus. Kui sa tunned ennast paremini, siis meetod toimib. Kindel on aga see, et energiad on hetkel tugevas muutumises ja tundlikuse kasvades on vaja õppida ennast hoidma. Kui sa jõudsid selle artiklini, siis see on põhjusega, et toetada sinu hinge arengut!Spirituaalne Elustilist


1,254 views
bottom of page